'בקול' היא עמותה ללא כוונות רווח, ופועלת מאז שנת 1997 למען שיפור איכות החיים של אנשים כבדי שמיעה מעל גיל 18 באמצעות חקיקה וסנגור, קידום נגישות, העלאת מודעות לנושא הירידה בשמיעה, הסרת מחסום הבושה, עידוד אנשים כבדי שמיעה להתמודד עם המגבלה ופועלת להעצמה, שוויון הזדמנויות ושילוב של כבדי השמיעה בישראל בכל תחומי החיים, כך שיוכלו למצות את כישוריהם, בכל תחום, על פי נטיות לבם.

העמותה פועלת בפריסה ארצית בתחומים הבאים:

מתן מידע ותמיכה והגברת מודעות לנושא הירידה בשמיעה, למען קידום שילובם של אנשים כבדי שמיעה בתעסוקה, בהשכלה, בחיי המשפחה, התרבות והקהילה, באמצעות תחנות מידע ותמיכה בקופות חולים ברחבי הארץ; קו מידע ותמיכה ארצי המופעל על ידי מתנדבים; מאגר מידע באינטרנט; מרכזי תצוגה לאביזרי עזר, מרכז השאלת מכשירי FM, ניידת שמיעה ארצית; יעוץ אודילוגי פרטני; יעוץ אודילוגי קבוצתי;  קורסים סדנאות והדרכות, קבוצות תמיכה וקבוצות לעזרה עצמית.

קידום נגישות והשגת שוויון זכויות: נגישות הולמת לאנשים כבדי שמיעה הכרחית לשוויון זכויות והזדמנויות ולהשתלבות בחברה. אנו פועלים להגברת המודעות והנגשת שירותים בכל התחומים, כגון: בריאות, חינוך, השכלה גבוהה, תרבות ועוד ולמען ייצוג עניינם של כבדי השמיעה בפני רשויות ומוסדות.

הפעלת המרכז לחיים עצמאיים ת"א–יפו, מרכז רב נכותי קהילתי המנוהל על ידי אנשים עם מגבלות ומיועד להם. הפרויקט מיסודו של "בקול", מסד נכויות-שותפות לתכנון ופיתוח שירותים לקידום ושילוב אנשים עם מוגבלות בקהילה מיסודם של ג'וינט ישראל, ממשלת ישראל, קרן משפחת רודרמן ועיריית ת"א-יפו. המרכז הוקם בסיוע הפדרציה היהודים בטיידווטר, וירג'יניה.

בקול – ארגון כבדי שמיעה ומתחרשים (ע"ר)

רחוב הברזל 34, כניסה A, קומה 3, תל אביב 6971051
טלפון: 03-5257001
פקס: 03-5257004
דוא"ל:  info@bekol.org
הודעת טקסט WhatsApp למספר: 054-996-3486