מידע על שימוש בסוללות למכשירי שמיעה

כל הסוללות הנמצאות בשימוש היום במכשירי שמיעה פועלות בטכנולוגית אבץ אוויר (zinc air).משמעותה של הטכנולוגיה הזאת היא יצירת תהליך כימי בתוך הסוללה .

 

הפעלת הסוללה

 

כל סוללה מגיעה עם מדבקה המודבקת על הצד המסומן ב-"+-. כל עוד אין לנו צורך בסוללה חדשה נקפיד תמיד להשאיר את הסוללה עם המדבקה כפי שהגיעה מהמפעל. הורדת המדבקה חושפת נקב הנמצא מתחתיה בקופסית של הסוללה. דרך הנקב חודר אוויר המפעיל את האבץ ומאותו הרגע הסוללה מתעוררת לחיים. גם אם נדביק בחזרה את המדבקה על הסוללה לא נוכל לעצור את תהליך התרוקנות הסוללה.

לאחר הורדת המדבקה יש להמתין לפחות דקה על מנת לאפשר לסוללה להגיע ל-100% תפוקה. שימוש בסוללה מיידית אחרי הורדת המדבקה יצמצם את תכולתה ובכך זמן השימוש בה יתקצר.

מרגע הפעלתה ועד סוף חייה התפוקה של הסוללה בתוך מכשיר השמיעה אחידה ורק בסופה קיימת "נפילת מתח", אותה מזהה מנגנון המכשיר ומתריע בפני המשתמש על הצורך בהחלפת הסוללה.

 

אחסון סוללות

 

יש לאחסן את הסוללות במקום יבש וקריר אך לא במקרר.

אין להכניס סוללה משומשת לקופסה יחד עם סוללות שנותרו לשימוש.

על אריזת הסוללות מוטבע תאריך התפוגה –יש לבדוק אותו בעת רכישת הסוללות.

 

תפוקת הסוללות במכשירי שמיעה שונים

 

קיימים 4 גדלים של סוללות הנפוצות היום אשר מסומנים במספרים: 10, 312, 13 ו-675.

גודלה הפיזי של הסוללה משפיעה על גודל תכולתה ועל כן על אורך פעולתה במכשירי השמיעה.

בנוסף אופי ועוצמת ההגברה של כל מכשיר ומכשיר יגרמו לתצרוכת שונה של הזרם מהסוללה. ככל שיותר מערכות מופעלות במכשיר בכל מצב ומצב כך צריכת הזרם  תעלה.

דוגמא: כאשר מכשירי השמיעה עובדים בחדר שקט ללא רעשים ברקע, צריכת הזרם תהיה מינימאלית, אך כאשר נצא איתם לרחוב או נמצא ברחוב סואן, צריכת הזרם תעלה באופן משמעותי ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *