מה זה ייעוץ אודיולוגי?

הרבה אנשים יוצאים לא פעם מבולבלים לאחר בדיקת שמיעה או ביקור במכון המתאים מכשירי שמיעה. מה משמעות הסימונים על גבי הבדיקה? מה ההבדל בין המכונים השונים? איך אדע איזה מכשיר מתאים לי? מה ההבדל בין ערוצים ותכניות? על מנת להתמודד עם כל הבלבול ולעבור את התהליך בצורה מוצלחת, התחלנו בבקול את פרויקט הייעוצים האודיולוגיים.

הייעוץ האודיולוגי ניתן על ידי קלינאיות תקשורת המתמחות בשיקום שמיעתי ומאפשר לנו להבין את מצב השמיעה ולהתכונן לקראת השיקום השמיעתי.

הייעוצים האודיולוגיים ב"בקול" מאפשרים לכל אדם להבין יותר טוב את תהליך שיקום השמיעה. הרבה פעמים אנחנו יוצאים מבדיקת השמיעה עם גרף עליו סימונים אדומים וכחולים והמלצה לרכישת מכשיר שמיעה, אך בלי להבין את משמעות אותו הגרף. בייעוץ עוברים ביחד עם האודיולוגית על כל מרכיבי הבדיקה על מנת להבין יותר טוב את הירידה בשמיעה, השלכותיה על חיי היום-יום ועל השיקום השמיעה המתאים לנו.

בפגישת הייעוץ נעבור יחד על השיקולים החשובים לנו אישית (בהתאם לצרכים התקשורתיים שלנו ולמצב השמיעה שלנו) בבחירת מכשיר שמיעה. נדבר על מספר המכשירים, צורת המכשירים והרמה הטכנולוגית המתאימה לנו. נעבור על ההליך הרלוונטי לקופת החולים לה אנו שייכים, על השיקולים בבחירת המכון ועל תקופת הניסיון.

לאנשים שזו היא הפעם הראשונה שהם משתמשים במכשירי שמיעה, חשוב מאד להתכונן מראש ולהבין את תהליך השיקום השמיעה. נדבר בייעוץ על תקופת ההסתגלות, על הקשיים שיכולים לצוץ ועל מה נדרש מאתנו באותה תקופה. נעשה תיאום ציפיות ונלמד גם על מגבלות מכשירי השמיעה. הידע הזה יאפשר לנו להתכונן נכון יותר לתהליך ויגדיל את הסיכויים להתנסות חיובית עם המכשירים.

הרבה אנשים שכבר מנוסים במכשירי שמיעה מגיעים לייעוץ אודיולוגי כאשר הם חווים קשיים עם מכשירי השמיעה, לקראת התאמת מכשירים חדשים, כדי ללמוד על החידושים בתחום או כדי לקבל חוות דעת אובייקטיבית על מצב השמיעה.

בפגישת הייעוץ ננסה לתת את הכלים לביצוע תהליך נכון יותר – מה אנחנו צריכים לדעת לגבי מכשיר השמיעה לפני שמתחילים.

הייעוץ ניתן בחינם לחברי בקול. כמו כן, מתאפשר המשך ליווי אישי על ידי האודיולוגית – תמיד ניתן ליצור קשר, לשאול על ההתנסות ולשתף בקשיים וכמובן גם בהצלחות עם מכשירי השמיעה.

מה בפעילות?

  • הסבר אודות בדיקת השמיעה – נלמד לקרוא את האודיוגרמה ולהבין את הירידה בשמיעה והשלכותיה על חיי היום-יום.
  • הסבר על תהליך התאמת מכשיר השמיעה – הבירוקרטיה דרך קופת החולים, בחירת סוג וצורת מכשיר, בחירת מכון שמיעה, תקופת הנסיון, רכישת המכשיר.
  • הסבר על השימוש במכשירי השמיעה – תחזוקה נכונה, פתרון בעיות.
  • הסבר על אביזרי עזר לשמיעה – במידת הצורך נעבור על אפשרויות אביזרי העזר ונתנסה מאביזרים מהתצוגה
  • המשך ליווי אישי – האודיולוגיות של בקול זמינות גם לאחר פגישת הייעוץ להמשך הליווי, מענה לשאלות לגבי התהליך ושיתוף בקשיים ובהצלחות.

רוצים לקבוע פגישת ייעוץ? לחצו כאן