יד לתעסוקה שווה

          

להעסיק אנשים עם מוגבלות? אפשרי ולא מסובך!

מאגר השאלת ציוד לאנשים עם מוגבלות

מעסיק יקר,

אנחנו שמחים להביא לידיעתך כי מהיום תוכל לעשות שימוש במאגר השאלה ייחודי, העומד לרשותם של בעלי עסקים וחברות המעסיקים אנשים עם מוגבלות.                                                             

מאגר ההשאלה "יד לתעסוקה שווה" מופעל ע"י מרכז מגדל אור, העוסק בשיקום תפקודי ותעסוקתי של אנשים עם עיוורון או מוגבלות ראייה, ובקול, ארגון כבדי שמיעה ומתחרשים, העוסק בשיקום שמיעה ובקידום השתלבותם של אנשים כבדי שמיעה וחרשים. המאגר הוא מיזם של המטה לשילוב אנשים עם מוגבלות של משרד העבודה והרווחה, בשיתוף הקרן לפיתוח שירותים לנכים של הביטוח הלאומי.

המאגר מספק ציוד טכנולוגי מונגש לאנשים עם מוגבלות במקומות עבודה בכל רחבי הארץ, והוא ניתן למעסיק בחינם לתקופה קצובה של עד חצי שנה. הוא נועד לשרת אנשים עם מוגבלות כמו ראייה, שמיעה ומוגבלות מוטורית.

ההשאלה מסייעת בתהליך הקליטה והשילוב בעבודה של אנשים עם מוגבלות במקום עבודה חדש, וכן מיועדת לחברות ועסקים המעוניינים לשמר עובדים שחלה התדרדרות במצבם או שינוי בהגדרת תפקידם. המאגר מיועד גם להכשרות קצרות (עד 9 חודשים) והכנה לראיון עבודה. עם תום תקופת ההשאלה תינתן האופציה לרכוש ממאגר ההשאלה את הציוד המושאל עבור העובד בהנחה. יינתן סיוע בקבלת בקשות למימון לזכאים מהמטה לשילוב אנשים עם מוגבלות.

המאגר כולל ציוד מסוגים שונים כמו קוראי מסך, תוכנות הקראה והגדלה, צגי ברייל , מערכות FM, טלפונים מוגברים, שולחנות מתכווננים, אביזרים תומכי שימוש בעמדות מחשב ועוד.

בנוסף – צוות מאגר ההשאלה ידאג לשינוע הציוד עד למקום העבודה, להתקנתו במקום העבודה ולהדרכה וסיוע ראשוני בהפעלת הציוד או התכנה.

עוד על מאגר ההשאלה ושליחת טופס בקשה להשאלה:  http://www.hatamot.org

טלפון: 04-7704749

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *