הישג נוסף לבקול בתחום הנגישות! גם פרסומות יחויבו בכתוביות לכבדי שמיעה וחרשים

הכנסת אישרה היום בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק של ח"כ עיסאוי פריג' (מרצ), שהוכנה בשיתוף עם בקול – ארגון כבדי שמיעה ומתחרשים, לפיה גם פרסומות יחויבו בכתוביות לכבדי שמיעה וחרשים 

מליאת הכנסת אישרה הערב בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ עיסאוי פריג' וקבוצת ח"כים נוספים, המחייבת הוספת כתוביות לכבדי שמיעה וחרשים לכל הפרסומות ותשדירי השירות בטלוויזיה. ההצעה שהוכנה בשיתוף עם 'בקול' – ארגון כבדי שמיעה ומתחרשים, ביטלה את המצב שהיה עד עתה, כאשר על פי חוק שידורי טלוויזיה – כתוביות ושפת סימנים, פרסומות ותשדירים בני פחות מחמש דקות לא מחויבים בהוספת כתוביות. 

ח"כ עיסאוי פריג': "הצעת החוק מבקשת להנגיש את הפרסומות ללקויי השמיעה ולאפשר שוויון הלכה למעשה. שוויון הוא גם הזכות להיחשף לפרסום, כשזכותו של כל אזרח באשר הוא לצפות, לראות ולהחליט מה טוב לו ומה לא. אבל הצעת החוק לא רק תסייע לאוכלוסיית כבדי השמיעה, אלא גם תפתח בפני החברות המפרסמות קהל צרכנים גדול של כ-800 אלף איש, 10% מאזרחי המדינה, שעד כה הודר מהפרסומות בטלוויזיה.

ערך מוסף נוסף של הצעת החוק, הוא העובדה שהיא מנגישה בפני ציבור כבדי השמיעה גם את תשדירי השירות של המדינה, שמעתה ואילך המידע שמועבר בהם, יהיה נהיר ונגיש לכולם".  

הצעת החוק , ותכלול רק פרסומות חדשות, שיעלו לשידור מאותו יום ואילך.

תודה וברכות לחה"כ עיסאווי פריג' על השותפות לדרך וקידום הצעת החוק בשיתוף עם צוות בקול.

ארגון בקול מברך על העברת התיקון וימשיך לפעול במרץ כדי להנגיש את כל השירותים לטובת ציבור כבדי השמיעה והחרשים בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *