אנחנו בונים את האתר החדש שלנו בימים אלו ממש...

בינתיים,
את/ה מוזמן/ת לבקר בדף הפייסבוק שלנו

או ליצור קשר עמנו
בדוא"ל [email protected] או בטל. 03-5257001

בקול – ארגון כבדי השמיעה והמתחרשים בישראל

בקול, הארגון המייצג של כמיליון אנשים עם מוגבלות בשמיעה בישראל, פועל מזה חצי יובל לקידום זכויותיהם, רווחתם ושיפור איכות חייהם והשתלבותם בחברה בכבוד ובעצמאות. הירידה בשמיעה גורמת לפגיעה משמעותית ביכולת לתקשר עם הסביבה, לתחושות של לחץ ותסכול, לבדידות קשה ולתחלואה נוספת. שיקום שמיעה מיטבי יכול לצמצם תופעות אלו. בלעדיו, לדוגמה, הסיכוי לחלות בדמנציה עשוי לעלות ב-40%.

בקול מוביל את קידום התחום של שיקום שמיעה לבני 18 ומעלה, מעניק שירותים לפרט ולקהילה בפריסה ארצית ונותן מענה לקשת רחבה של צרכים בקרב האנשים המתמודדים עם ירידה בשמיעה וסביבתם. לפעילות של בקול השפעה רחבה בכל תחומי החברה, באמצעות מניפה של תכניות ושירותים מגוונים: הסברה והעלאת מודעות, אבחון ירידה בשמיעה, ייעוץ והכוונה, ליווי ותמיכה, סיוע בהשמה בתעסוקה, הרצאות, סדנאות וקורסים, הנגשת תכנים, אירועים ומוסדות, הדרכה והכשרה לאנשי מקצוע ונותני שירות, קידום חקיקה וסנגור.

ארגון בקול חבר ומשמש כנציג הישראלי בארגונים ופורומים בינלאומיים, ביניהם: IFHOH – The International Federation of Hard-Of-Hearing People וה-World Hearing Forum מטעם ארגון הבריאות העולמי –The World Health Organization.

לבקול הישגים מרשימים במהלך שנות פעילות הארגון, ובראשם:

• מימון ציבורי מורחב למכשירי שמיעה במסגרת סל הבריאות לגילאי +18, להנאתם של מאות אלפי אנשים עם ירידה בשמיעה מאז 2011 ועוד רבים בעתיד.
• מימון מלא בסל הבריאות של שתל השבלול למבוגרים, המסייע למאות אנשים לשמוע מחדש, ושדרוג המערכת החיצונית (מעבד שמע) של שתלי השמיעה 6 שנים לאחר ההשתלה או ההחלפה הקודמת, לכל הגילאים.
קידום חוק שידורי טלוויזיה – החל משנת 2015 כל תכניות הטלוויזיה מלוות בכתוביות עבור אנשים כבדי שמיעה.
• שותפות בקידום בחקיקת חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, כולל פרק הנגישות.
• ליווי הנגשת עשרות מוסדות ציבור ומאות אירועי תוכן לאנשים כבדי שמיעה וחירשים.

בין התכניות והשירותים שלנו:

קו המידע והתמיכה הארצי Call” בקול”, הפועל במספר ערוצים מונגשים למתן מידע על זכויות ומימושן, תמיכה בהתמודדות עם ירידה בשמיעה, הבטחת נגישות ועוד.
• עשרות אלפים כבר השתתפו בהרצאות הגברת המודעות של ארגון בקול לירידה בשמיעה, השלכותיה ולדרכים להתמודד עמה, במגוון שפות וערוצים מונגשים, כולל הרצאות מקוונות.
• ארגון בקול מפעיל ניידות שמיעה המבצעות בדיקות לאבחון ירידה בשמיעה לאלפי נבדקים בשנה, בעזרת טכנולוגיה מתקדמת ובכל רחבי הארץ, בדגש על איזורי הפריפריה הגיאוגרפית והחברתית ובחברה הערבית.
• מידי שנה, אלפי מתמודדים עם ירידה בשמיעה ובני משפחותיהם נהנים מייעוץ וליווי בתחנות המידע והתמיכה של ארגון בקול בפריסה ארצית (המופעלות ע"י רכזים שהם בעצמם אנשים עם ירידה בשמיעה) וע"י צוות קלינאי התקשורת של הארגון. מענים אלו משפרים את יכולת ההסתגלות של הנועצים, מעודדים לשימוש במכשירי שמיעה ובאבזרי עזר לשמיעה ומסייעים במימוש הזכות להשתתפות מערכת הבריאות ברכישתם ובהפקת מירב התועלת מהם.
קורסי "לשמוע בקול" – בקול מפעיל מידי שנה כ-10 מחזורים של סדרת סדנאות משנות חיים לאנשים עם ירידה בשמיעה ובני משפחותיהם. אלפי בוגרים לא טועים: לקורס לשמוע בקול תרומה עצומה לשיפור התקשורת בקרב המשפחה, בעבודה ובכל סביבות החיים. הקורס מעניק ידע חשוב וכלים אפקטיביים להתמודדות עם הירידה בשמיעה.
אימוני השמיעה של ארגון בקול מסייעים לשיפור הבנת הדיבור בעזרת מכשירי שמיעה ו/או שתלי שמיעה, במיוחד על רקע רעש ובסיטואציות שמיעתיות מורכבות.

בודק...